Strona główna/Kącik ucznia

W tym miejscu każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł zamieścić swoje materiały. W każdym miesiącu na inny temat.

W grudniu obchodzimy święta Bożego Narodzenia

Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na przepis na potrawę świąteczną. Pochwalcie się przepisami na najsmaczniejsze potrawy przygotowywane w Waszych domach. Zapoznajcie się z regulaminem konkursu. Czekamy na Wasze przepisy.

Regulamin konkursu na potrawę świąteczną:

1. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły.
  2. Każdy uczestnik może przysłać jeden przepis na potrawę świąteczną. Przepis musi zmieścić się na jednej stronie.
  3. Na konkurs przysyłamy tylko sprawdzone przepisy na potrawy robione w Waszych domach, albo w domach Waszych bliskich.  Nie wolno kopiować z internetu ani przepisów ani żadnych ilustracji.
  4. Są dwie możliwości przesłania pracy:
    - można napisać przepis odręcznie, własnoręcznie go zilustrować w dowolnej technice. Zrobioną pracę sfotografować i przesłać.
    - albo napisać przepis na komputerze, zilustrować w dowolnym programie graficznym i przesłać plik w formacie.jpg lub .pdf (pliki przesłane w formacie .pdf zostaną zamieszczone na stronie internetowej jako obrazy .jpg)
  5. Jeżeli zilustrujecie przepisy zrobionymi przez siebie zdjęciami, to nie może być na nich żadnych twarzy.
  6. Prace przesyłamy do 31 grudnia na adres , w treści wiadomości musicie napisać, swoje imię, nazwisko i klasę. Przepisy przysłane bez tych danych nie będą publikowane.
  7. Przepisy zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w zakładce „Kącik ucznia”.
  8. Oceniona zostanie potrawa i sposób jej zaprezentowania.
  9. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły 4 stycznia 2021 r, zwycięzcy otrzymają dyplomy i upominki.

14 listopada to Dzień Czystego Powietrza.

Zapraszamy Wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na plakat lub hasło pt. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.
Od poniedziałku 2 listopada do piątku 20 listopada można przysyłać zdjęcia plakatów i hasła na szkolny konkurs pt. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.
Regulamin:
1. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik może przysłać fotografię jednego samodzielnie wykonanego plakatu i/lub jedno wymyślone przez siebie hasło (czyli możecie przysłać tylko plakat, tylko hasło, albo plakat i hasło).
3. Plakaty i hasła zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w zakładce „Kącik ucznia”.
4. Plakat można wykonać w dowolnej technice graficznej.
5. Zdjęcia plakatów i/lub hasła wysyłamy na adres:
6. Hasło proszę napisać w treści emaila.
7. W treści emaila musicie napisać, swoje imię, nazwisko i klasę. Zdjęcia plakatów i/lub hasła przysłane bez tych danych nie będą publikowane.
8. Zwycięzcy w kategorii hasło otrzymają dyplomy, a w kategorii plakat dyplomy i upominki.

4 października to Światowy Dzień Zwierząt.

W październiku każdy będzie mógł zamieścić jedno zdjęcie swojego zwierzaka.

Kicia zaprasza, róbcie zdjęcia, wybierajcie najlepsze.

Kicia

Od czwartku 1 października do wtorku 20 października można przysyłać zdjęcia swoich zwierzaków.

Regulamin:

1. Każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Czeladzi może przysłać jedno zdjęcie swojego zwierzaka.
  2. Przysyłamy tylko zdjęcia wykonane samodzielnie, uczniom klas 1 do 3 w wykonaniu zdjęcia mogą pomóc dorośli.
  3. Zdjęcia nie wolno przerabiać w żadnym programie graficznym.
  4. Zdjęcia wysyłamy na adres:
  5. W treści wiadomości musicie napisać, swoje imię, nazwisko i klasę. Zdjęcia przysłane bez tych danych nie będą publikowane.
  6. Na zdjęciu nie mogą być widoczne ludzkie twarze, ale mogą być wasze ręce trzymające zwierzaka.
  7. Możecie przysyłać zdjęcia o dowolnych wymiarach (wymiary zdjęć umieszczonych na stronie internetowej zostaną zmienione na 1280 x1024 piksele).