Strona główna/Aktualności/Nowa procedura zwalniania uczniów w czasie zajęć (..)

Nowa procedura zwalniania uczniów w czasie zajęć lekcyjnych

21 Września 2021

1. Zwolnienie ucznia z trwających zajęć lekcyjnych następuje wyłącznie na podstawie pisemnej prośby rodziców, tzw. „Zwolnienia”.

2. Zwolnienie powinno być napisane na osobnej, luźnej kartce lub wypełnione na zaproponowanym druku dostępnym na stronie szkoły.

3. Zwolnienie - oświadczenie musi zawierać:

• dane ucznia, tj.: imię, nazwisko, oraz klasę do której uczęszcza zwalniany uczeń,
  • datę i godzinę zwolnienia,
  • oświadczenie o treści:

„Oświadczam, że wyrażam zgodę na samodzielne wyjście mojego Dziecka i przejmuję całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka po jego wyjściu ze szkoły.”,

• czytelny podpis rodzica.

4. Zwolnienia z poszczególnych lekcji w danym dniu ucznia dokonuje wychowawca klasy, wyłącznie po okazaniu przez ucznia kartki ze zwolnieniem, a w czasie jego nieobecności inny nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne w chwili, gdy uczeń prosi o zwolnienie.

5. Wychowawca zaznacza w dzienniku usprawiedliwioną nieobecność na wszystkich lekcjach, z których uczeń jest zwolniony.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz