Logotyp jednostki organizacyjnej

Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Korczaka w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

19 CZE 2018

NIEZWYKŁA AKCJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielkiej Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej - Zbieramy Plastykowe Zakrętki na rzecz potrzebujących i chorych dzieci: ,,Pomagamy nie tylko przyrodzie…”.

Celem akcji jest pomoc potrzebującym, chorym dzieciom, uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, wyzwalanie aktywności, otwartości i chęci do podejmowania podobnych działań w środowisku. Zbierając zakrętki pomagaliśmy Sebastianowi, uczniowi naszej szkoły, który jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim, jak również Kacprowi, którym potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny i specjalistyczna opieka lekarska.

Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 1000 kg zakrętek. Czynili to jak zwykle, z wielkim zapałem, gorliwością i zaangażowaniem, włączając do akcji swoich najbliższych i znajomych.

Największymi, najaktywniejszymi zbieraczami zakrętek w naszej szkole byli uczniowie: Wiktoria Żelezik kl. V b, Jan Patoła kl. VI a, Wiktoria Góra kl. VI b, Brajan Madeja kl. I a, Maciej Ochal kl. VI b, Zuzanna Toczek kl.III a, Zosia Kulpińska kl. V b, Basia Bednarczyk kl. I a, Wiktoria Zalewska kl. III a, , Martyna Ochal kl. IV a, Julita Bodzioch kl. VI b, Agata Gadecka kl. V a, Kamil Ślusarz kl. I a, Klaudia Czachor kl. IIIa, Amelia Musiał kl. IV c, Julia Niciejewska kl. VI a, Franek Różycki kl. I a, Jakub Niedbała kl. Vb, Bartosz Ślusarczyk kl. IV b, Kamil Różycki kl. VI b, i wiele innych dzieci, które przyczyniły się do pięknego zakończenia akcji w roku szkolnym 2017/2018.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i aktywnym uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim ludziom dobrej woli i serca za wspieranie tak ważnej i potrzebnej akcji i wszelką pomoc. Bez was Kochani ta akcja nie mogłaby być realizowana. Akcja będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Czeladź dn.11.06.2018 r. Julita Pałyga

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:
  • Aktualizacja publikacji: