Strona główna/Aktualności/Perspektywa i anamorfoza w klasie 3b

Perspektywa i anamorfoza w klasie 3b

7 Grudnia 2021

Perspektywa i anamorfoza w klasie 3b

W ramach projektu Uniwersytetu Dzieci w Klasie „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?", uczniowie klasy 3 b zrealizowali kolejny scenariusz. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego wykładu przygotowanego przez Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję do poznania związków matematyki ze sztuką. Wydawać by się mogło, że sztuka i matematyka to dwie zupełnie różne dziedziny. Jednak znajomość pewnych zasad matematyki może pomóc w namalowaniu dzieła sztuki. Jedną z tajemniczych zasad wykorzystywanych w malarstwie jest anamorfoza. Poprzez zabawę ruchową oraz eksperymenty poznali pojęcie perspektywy i anamorfozy. Mieli również okazję stworzyć własny rysunek anamorficzny. Zastanowili się także, po co tworzy się takie obrazy i czy mogą one być użyteczne w życiu codziennym.