Strona główna/Aktualności/Wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

Wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

22 Września 2021

Wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

We wtorek 21.09.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka odbyły się demokratyczne wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego.

Klasy VI, VII oraz VIII wytypowały swoich kandydatów na przewodniczącego społeczności uczniowskiej. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której ośmiu kandydatów prezentowało swoje programy wyborcze, z którymi można było się zapoznać w holu szkoły.

Podczas wyborów kandydaci do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego mieli możliwość spotkać się ze swoimi wyborcami w sali gimnastycznej, gdzie na żywo próbowali przekonać swoich kolegów i koleżanki, aby zagłosowali właśnie na nich wygłaszając krótkie prezentacje swoich programów wyborczych. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na swojego kandydata.

Komisja skrutacyjna w składzie p. Dorota Bengier-Babiarz i p. Magdalena Wester przeliczyły głosy.

Uprawnionych do głosowania było 172 uczniów.

Oddano 124 ważnych głosów.

Przewodniczącą szkoły została Maria Borowiec z klasy VIII a (otrzymała 72 głosy).

Z-ca przewodniczącej Nikola Stanko z klasy VIII a ( otrzymała 22 głosy ).

Sekretarz Paweł Karaś z klasy VII b (otrzymał 12 głosów).

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Dorota Bengier-Babiarz

Magdalena Wester